Začalo to, když jsem vyrazil na týdenní trek po Mallorce, kde se v této roční době (září / říjen) teploty pohybují okolo 25 – 27 stupňů. Nemusím vám asi povídat o tom, jak dlouho vydržel člověk v suchu v klasickém bavlněném triku ☺ Nicméně, vzal jsem sebou i Merino trika, že se budou hodit třeba na noční spaní pod širákem, jelikož noční teploty se v horách pohybují kolem 10 st a tak by to mohla být v kombinace se spacákem (DINIS10) vhodná kombinace. Musím zcela upřímně říct, že na spaní to byla naprostá paráda, raglánové rukávy a perfektně padnoucí střih v kombinaci s plochými švy způsobí, že o triku ani nevíte a cítíte se opravdu komfortně i při nižších teplotách.
Pak ale došlo na to, že jsem měl všechny svoje klasický trika v dost špatném stavu a tak sem si řekl, že další den zkusím trek absolvovat v Merino triku (ještě k tomu s dlouhým rukávem). Jediné co snad mohu říct je, že jsem si drbal hlavu že jsem to neudělal hned. Sem přesně patří ono „světe div se“, protože já jsem se fakt divil. To co jsem měl doposud za marketingové taháky se stalo skutečností a já fakt šel druhou část týdenního treku úplně v suchu. A nejen to, protože díky antibakteriálním účinkům se triko nemusí tolik prát a zároveň ani nezapáchá – na což jsem fakt zíral, protože o ostatním prádle co jsem nesl v krosně toto říct rozhodně nemůžu ☺
Samozřejmě že vlastnosti Merino prádla člověk ocení i v zimních měsících, kdy díky jejich tepelně izolačním vlastnostem není problém jít mnohem lehčeji oblečen při zachování stejného, ba spíše většího komfortu než by tomu bylo při použití nějakého nevhodného oděvu.
No a od té doby jsou Merino trika standardní výbavou na všechny moje treky bez ohledu na počasí a roční období.
Článek sepsal Michal Petrů