Ember -14°C je skladný a praktický spací pytel, který vás nezklame ani v obtížnějších podmínkách. Jeho velkou výhodou je lehkost a malý přepravní objem. Je proto favoritem zejména pro outdoorové aktivity s požadavkem na maximální snížení hmotnosti zavazadel. Kvalitní značkové materiály, z nichž je vyroben, mu navíc propůjčují důležité vlastnosti jako je příjemné pohodlí, odolnost vůči venkovní nepohodě a skvělý teplotní komfort. To zaručuje klidný spánek i v chladnějších nocích.
Model Ember -14°C se stane skvělým společníkem pro vaše výpravy od jara až do konce podzimu. Standardem je i zde výbava protiskluzovými pásy pro zafixování karimatky, zateplovacím límcem, vnějším stahováním kolem hlavy, vnitřní kapsou pro vytvoření polštáře, anatomickým a zatepleným zipem či kapsičkami na drobnosti.
Spodní hranice komfortního rozsahu, od níž směrem dolů zkušená uživatelka spacáku, která přizpůsobí své oblečení a polohu ve spacáku okolní teplotě a umí využít všech možností svého spacáku, je v tepelném klidu, tj. nebude cítit nepohodu z chladu.
Low comfort: -6°CSpodní hranice, při které se zkušený uživatel spacáku, který přizpůsobí své oblečení a polohu ve spacáku okolní teplotě a umí využít všech možností svého spacáku, ve skrčené poloze globálně nachází v teplotní rovnováze a právě ještě nepociťuje chlad. Řídit se touto teplotou doporučujeme pouze zkušeným uživatelům, kteří vědí, že jsou dostatečně otužilí, případně disponují vhodnými oděvními doplňky na zvýšení tepelného komfortu.
Extreme tested: -14°C
Spodní teplotní hranice, při které zkušená uživatelka spacáku, která přizpůsobí své oblečení a polohu ve spacáku okolní teplotě a umí využít všech možností svého spacáku musí očekávat silný pocit chladu. Nastává riziko poškození zdraví prochladnutím, které může vést ke smrti.
| Náplň | 7-kanálkové duté vlákno |
|---|---|
| Konstrukce | dvouvrstvá |
| Vnitřní materiál | Soft Nylon |
| Vnější materiál | 40D 290T RipStop Nylon |
| Příslušenství | kompresní obal, protiskluzové pásy |
| Hmotnost | 1420 g |
| Doporučená maximální výška osoby | 195 cm |
| Rozměr sbalený | 38 x 22 cm |
| Rozměr | 85 x 220 cm |
NÁPLŇ: 7-kanálkové duté vlákno
7-kanálkové duté vlákno
Jedná se o dutá, spirálově stočená, syntetická, polyesterová vlákna se sedmi kanálky. Prostřednictvím pružného spletení, pečlivé výroby a správného formování dosahuje materiál bezvadného LOFT efektu neboli schopnosti nasát vzduch a tím izolovat. Pro získání delší životnosti a maximálního účinku jsou vlákna ještě potažena vrstvou silikonu, což upevní jejich vzájemnou polohu a omezuje vzájemné tření. Mezi další výhody patří, že neabsorbují vlhkost, rychle vysychají, jsou vhodná pro alergiky a velmi snadno se udržují.
VNĚJŠÍ MATERIÁL: 40D 290T Nylon Ripstop
VNITŘNÍ MATERIÁL: Soft Nylon
Soft Nylon
Příjemně jemná, lehká a prodyšná syntetická vlákna, která zároveň disponují dostatečnou pevností a pružností. Materiál je vhodný do nízkých teplot neboť má dobré tepelně izolační vlastnosti.